نرده راه ‌پله فرفورژه; قیمت انوع نرده‌های فرفوژه سال 1399

مدل نرده راه پله فرفورژه

این روزها اهمیت بیشتری برای زیبایی به همراه کارایی در طراحی و دیزاین ساختمان به کار می‌رود، راه‌ پله فرفورژه نیز رویکردی منطقی به این نیاز است. علاوه بر زیبایی خیره کننده‌ای که این راه‌پله‌ها در فضای داخلی و حتی خارجی دارند، از استحکام بالایی نیز برخوردارند. رنگ‌های مختلف و طرح‌های متنوع موجود ب شما این امکان را می‌دهد که با توجه به سلیقه خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

راه‌پله فرفورژه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

نرده راه پله فرفورژه

برای استفاده از فرفورژه در راه‌پله دو صورت وجود دارد یک اینکه کل راه‌پله اعم از نرده، پله‌ها و ستون میانی از فرفورژه باشد. دوم اینکه تنها نرده‌های حائل و کنار راه پله‌های پارکت شده یا سنگی را از طرح‌های فرفورژه انتخاب کنند. نرده‌های فرفورژه راه‌ پله را از آهن یا چدن می‌سازند که میزان هر یک از این آلیاژها در استحکام و قیمت هر متر نرده فرفورژه مؤثر است. از آنجا که این آلیاژها را می‌توان به آسانی (نسبت به دیگر آلیاژهای مشابه) شکل داد طرح‌های مختلفی از راه‌پله فرفورژه تولید می‌شود.

رنگ راه‌پله و نرده‌های فرفورژه راه‌ پله نیز طیف بالایی دارد و می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. طرح مختلف راه ‌پله‌ها و نرده‌های فرفورژه را اصطلاحاً گل نرده می‌گویند که شامل طرح‌های بدیع و بسیار زیبایی است. استحکام این سازه‌ها نیز اگر از نوع با کیفیت آن انتخاب شود، بسیار بالاست و با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را در دیزاین داخلی ساختمان خود استفاده کنید.

امروزه انواع درب فرفورژه ویلایی تأثیر به سزایی در زیبایی چشم‌نواز ساختمان‌ها دارند در مقاله “درب فرفورژه ویلایی” به قیمت و انواع این درب ویلایی پرداختیم که بهتون پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

لیست قیمت نرده فرفورژه راه پله

مهم نیست که ساختمان مورد نظر محل کار، خانه، ویلا یا هر کاربری دیگری دارد، طرح‌های مختلفی برای هر یک از این موارد وجود دارد. همچنین برای نرده‌ها نیز می‌توانید از ترکیب چوب (سطح دسته) و فرفورژه استفاده کنید. درجه سختی و استحکام نرده راه‌ پله فرفورژه بر اساس ترکیبات کربن موجود در آن و میزان حرارت در زمان تولید تعیین می‌شود.

اگر فکر می‌کنید که رنگ راه‌پله فرفورژه تنها همان رنگ کلاسیک مشکی است، سخت در اشتباهید. امروزه رنگ‌های سفید، طلایی، بژ، مسی، قهوه‌ای، سبز آنتیک و بسیاری رنگ‌های دیگر بر اساس سفارش مشتری روی این نرده‌ها استفاده می‌شود.

انواع نرده فرفورژه و راه‌پله

نرده راه ‌پله فرفورژه و خود راه‌پله دارای طرح‌ها و مدل‌های مختلفی است که در زیر با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

نرده فرفورژه پله گرد

مدل نرده راه‌پله فرفورژه

نرده‌های فرفورژه راه‌ پله‌ها را عموماً با یک طرح ثابت تکرار شونده، طراحی می‌کنند. این بدان معنا است که یک گل، شکل هندسی، طرح اسلیمی یا شکلی خاص به صورت تکراری پشت سر هم قرار می‌گیرند و نرده راه‌پله فرفورژه شما را تشکیل می‌دهند. با توجه به طیف وسیع طرح‌هایی که در بازار موجود است می‌توان انواع مدل نرده راه‌پله فرفورژه را به صورت زیر دسته‌بندی کرد.

  • اشکال هندسی: در این نوع از مدل نرده راه‌پله فرفورژه از نقوش هندسی ساده یا ترکیبی استفاده می‌شود که طرح‌های شیک و مدرنی دارند. لوزی، بیضی، دایره، مربع و از این طرح‌ها، از انواع معروف در این مدل‌ها است.

انواع نرده فرفورژه

  • طرح گل: یکی از رایج‌ترین انواع نرده فرفورژه است. گل رز، لیلیوم، گل مروارید، یاسمن و غیره از طرح‌های رایج در این مدل‌ها است.
  • طرح‌های اسلیمی: طرح‌های درهم و پیچیده نرده‌های فرفورژه راه‌پله را از ترکیب گل‌ها و پیچک‌ها به همراه نقوش اسلیمی طراحی می‌کنند. طرح‌های اسلیمی نرده راه‌پله فرفورژه بسیار زیاد است که از به دو شکل ساده و شلوغ دسته‌بندی می‌شوند.
  • طرح پرنده: ترکیب‌هایی از طرح گل و مرغ، طاووس و غیره از انواع پرطرفدار این مدل نرده راه‌پله فرفورژه است.
  • میله‌ای: مدل نرده راه‌پله فرفورژه میله‌ای از انواع کلاسیک است که همیشه مد است. امروزه با کمی خلاقیت در طرح‌های این نرده راه‌پله فرفورژه به سبک مدرن نزدیک‌تر شده است.

نرده فرفورژه پله گرد

یکی از خاص‌ترین طرح‌های راه‌پله است که به صور مارپیچ و گرد برای کمتر اشغال شدن فضا طراحی می‌شود. این نوع نرده‌ها از آنجا که طرح‌های رایجی نیستند باید برحسب سفارش مشتری طراحی و ساخته شوند. نرده فرفورژه پله گرد نیز دارای طرح‌های مختلفی مانند نرده‌های ساده است.

نرده فرفورژه پله گرد

قیمت هر متر نرده فرفورژه

باید بدانید که لیست قیمت نرده فرفورژه راه ‌پله با توجه به فاکتورهای مهمی متغیر است. این عوامل می‌تواند هزینه راه‌پله فرفورژه تولید شده را تغییر دهد.

  • نوع طرح و مدلی که انتخاب می‌کنید، در قیمت هر متر نرده فرفورژه مؤثر است.
  • رنگ نرده راه‌پله فرفورژه نیز در قیمت نهایی تأثیر دارد. برخی از رنگ‌های جدید ضد رطوبت و گرد و غبار هستند. همچنین رنگ‌های بادوام کوره‌ای و co2 نیز ممکن است با قیمت بیشتری انجام شوند. علاوه بر آن رنگ‌های ترکیبی مانند گل‌های طلایی و میله‌های مشکی نیز هزینه بیشتری از انواع معمولی آن دارند.
  • کیفیت آلیاژ به کار رفته در مدل نرده راه‌پله فرفورژه روی قیمت آن نیز تأثیر دارد.
  • نوسانات قیمت ارز و مواد اولیه لیست قیمت نرده فرفورژه راه‌پله را متغیر می‌کند، از این رو باید قبل از سفارش از قیمت روز آن مطلع شوید.
  • هزینه حمل و نقل و نصب نیز ممکن است به هزینه تمام شده این سازه‌ها اضافه شود.

قیمت هر متر نرده فرفورژه

درب ساختمان در نشان دادن شخصیت و زیبایی ساختمان بسیار مؤثر است. اولین چیزی که هنگام ورود به یک ساختمان به چشم بیننده می‌آید درب ساختمان است در مقاله ” درب حیاط ماشین رو ” در مورد قیمت و ویژگی های این درب صحبت کردیم که بهتون پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

حرف آخر…

راه‌پله فرفورژه یکی از محبوب‌ترین طرح‌های راه‌پله در دنیاست. انواع نرده فرفورژه را برحسب طرح‌هایی که دارد و کم هم نیستند از یکدیگر متمایز می‌شوند. رنگ‌ها و طرح‌های زیبا و بدیعی از مدل نرده راه‌پله فرفورژه در بازار موجود است که می‌توانید از میان آن‌ها طرح دلخواه خود را انتخاب کنید. یکی از مدل‌های جدید و پرطرفدار نرده‌های فرفورژه راه‌پله ترکیب آن با چوب است. بدین ترتیب که سطح رویی و دسته نرده را از چوب مرغوب با سطحی صاف و پهن می‌سازند که انتخاب لوکسی برای خانه‌های مدرن است. در صورت هرگونه سؤال، مشاوره یا اطلاع از قیمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *