درب حیاط قیمت روز در حیاط از گروه hefaz.ir

درب حیاط فلزی

خرید درب حیاط یکی از خریدهایی است که باید با دقت و حتی وسواس انجام شود. از آنجا که این درب امنیت اولیه خانه شما را تأمین می‌کند، باید آن را از نوع مرغوب و قابل قبولی انتخاب کرد. علاوه بر آن به دلیل استفاده مستمر و طولانی چنانچه کیفیت مناسبی نداشته باشد، هزینه‌های جانبی بسیاری را برایتان به همراه خواهد داشت. قیمت درب حیاط  با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. لیست قیمت درب حیاط با توجه به مواد اولیه به کار رفته و مشخصات تولیدکننده آن متفاوت است.

فاکتورهای تعیین کننده قیمت درب حیاط

در تعیین قیمت در حیاط فاکتورهای متنوعی دخیل هستند. هرکدام از این فاکتورها به طور مستقیم و غیرمستقیم موجب افزایش قیمت می‌شوند. لیست قیمت درب حیاط با توجه به عوامل زیر تنظیم می‌شود:

 1. افزایش قیمت فلزات مانند آهن، مس و غیره
 2. افزایش دستمزد کارگران
 3. تغییرات هزینه‌های سوخت و سیستم حمل ‌و نقل
 4. تغییرات قیمت دلار به دلیل برخی مواد اولیه و ابزارهای مورد نیاز
 5. تغییرات قیمت رنگ
 6. تغییرات قیمت قطعات الکترونیکی (درب‌های اتومات)
 7. طرح و اندازه درب حیاط
 8. نوع تکنولوژی به کار رفته در آن
همچنین بخوانید :  حفاظ آکاردئونی: قیمت روز

علاوه بر این فاکتورها برخی اوقات کمبود یا کاهش عرضه بعضی از مواد اولیه و مصرفی نیز در تغییرات قیمت درب حیاط مؤثر است.

قیمت درب حیاط
درب حیاط ارزان

درب ارزان بخریم یا گران؟

از قدیم گفته‌اند که هیچ ارزانی بی‌علت نیست، البته این موضوع صد در صد درست نیست؛ زیرا هنوز هم می‌توان جنسی با کیفیت قابل قبول اما با قیمت مناسب را خریداری کرد. اینکه شما بخواهید چقدر برای خرید درب حیاط منزل یا حفاظ فلزی روی دیوار هزینه کنید، کاملاً بستگی به بودجه شما دارد. باید در نظر داشته باشید که خرید درب حیاط به هر حال هزینه قابل‌توجهی دارد، بنابراین کیفیت مهم‌تر از قیمت آن است.

این بدان معنی نیست که شما خدای نکرده در دام افراد سودجو افتاده تا با مبلغ گزاف دربی با کیفیت متوسط یا حتی ضعیف را به شما بفروشند.

اعتماد به تولیدکننده و بررسی کیفیت کالاهای فروشی به همراه رضایت بالای خریداران قبلی می‌تواند به شما در تصمیمی گیری کمک کند. توجه داشته باشید که در حالت عادی معمولاً یک درب حیاط برای ساختمان در طول حیات آن خریداری می‌شود، بنابراین آیتم‌هایی مانند سهولت استفاده، مقاومت در برابر عوامل محیطی، زیبایی، امنیت و دیگر ویژگی‌ها اهمیت بالایی دارند.

اما چنانچه با همه آنچه گفته شد از نظر اقتصادی تمایل به خرید درب حیاط با قیمت مناسب دارید، می‌توانید انواع ساده این درب‌ها که عموماً کیفیت قابل قبولی دارند را انتخاب کنید.

قیمت درب حیاط با توجه به عوامل مختلفی مانند اندازه ، وزن، طرح و جنس آن تعیین می‌شود.

درب حیاط ساده
درب حیاط قیمت مناسب

لیست قیمت درب حیاط ساده

قیمت درب حیاط ماشین رو ساده و درب حیاط ساده با توجه به اندازه و وزنی که دارد، متغیر است. اندازه استاندارد با توجه به ورودی درب برحسب ماشین‌رو یا نفر رو بودن آن تعیین می‌شود. ارتفاع معمول درب حیاط حدود 210 سانتیمتر است که برحسب سفارش مشتری قابل تغییر نیز هست.

حداقل عرض برای درب‌های ورودی نفر رو حدود 110 سانتی‌متر است و درب‌های 225 سانتی‌متری نیز در بازار موجود است. در مورد درب پارکینگ نیز اندازه عرض معمول 3 متر و برای درب‌های بزرگ تا 6 متر نیز می‌رسد. وزن آهن به کار رفته و در نهایت لیست قیمت درب حیاط نیز بر اساس همین متراژ، متغیر است. مثلاً برای درب نفر رو وزن آن حدود 200 کیلوگرم است و درب حیاط ماشین‌رو حدود 600 کیلوگرم است.

انواع درب حیاط اتوماتیک

درب حیاط اتوماتیک

باز و بسته شدن اتومات درب حیاط خصوصاً در مورد درب پارکینگ مهم است. گرچه کیفیت عملکرد این درب‌ها مربوط به تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها است اما مهارت و تخصص تولیدکننده درب حیاط در انتخاب بهترین نوع این فناوری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین بخوانید :  اجرت نصب حفاظ شاخ گوزنی چقدر است؟ | هزینه نصب حفاظ شاخ گوزنی

قیمت درب حیاط اتومات طبیعتاً گران‌تر از انواع ساده و دستی آن است، اما همان‌طور که گفته شد نوع برد و تکنولوژی برقی که در این درب‌ها به کار می‌رود روی قیمت آن تأثیر مستقیم دارد. انواع درب حیاط اتومات به شرح زیر است:

 • درب کشويي/ ریلی
 • درب اتوماتيک دو لنگه
 • درب اتوماتيک زیرسطحی
 • درب اتوماتيك زیر سقفی يا سکشنال
 • کرکره اتوماتيک يا درب‌های اتوماتيک رولاپ

قیمت درب حیاط با توجه به طرح‌ آن

تعیین لیست قیمت درب حیاط با توجه به طرح آن انجام می‌شود و این یعنی هرچه طرح درب ساده‌تر باشد، قیمت کمتری دارد. این قیمت درب حیاط مربوط به میزان کاری که روی آن برای نقش و نگار، طبیعتاً وزن و میزان مواد به کار رفته محاسبه می‌شود. امروزه درب‌های فرفورژه یا درب‌هایی که دارای نقوش برجسته و زیاد هستند از قیمت بیشتر نسبت به سایر نمونه‌ها برخوردارند.

قیمت درب حیاط با توجه به جنس آن

همان‌طور که می‌دانید درب حیاط عموماً از آهن ساخته می‌شود که قیمت مناسبی دارد و کیفیت آن هم برای این کار مطلوب است. امروزه تنها درب‌های آهنی به فروش نمی‌رسند و انواع دیگری از درب حیاط وجود دارد که قیمت‌های متفاوتی دارند.

درب حیاط آهنی

از آنجا که این نوع از درب حیاط طرفداران بیشتری دارد، به راحتی در دسترس است و می‌توان شکل‌های متنوع آن را سفارش داد. قیمت درب حیاط آهنی عموماً بر اساس وزن آهن به کار رفته در آن محاسبه می‌شود. بهتر است برای جلوگیری از زنگ‌زدگی انواع رنگ‌شده آن را خریداری کرده یا پس از نصب اقدام به رنگ‌آمیزی کنید.

درب حیاط ماشین رو

درب حیاط فولادی

استحکام بالای فولاد و در نتیجه درب حیاط ساخته‌شده با آن بر کسی پوشیده نیست. برای منازل و ساختمان‌هایی که امنیت اولویت آن‌هاست این درب انتخاب خوبی خواهد بود. لیست قیمت درب حیاط فولادی عموماً قیمت‌های منطقی و مناسبی را شامل می‌شود. باید بدانید که مشکل این درب‌ها عمر کوتاه آن‌ها در هوای مرطوب است.

همچنین بخوانید :  ۰ تا ۱۰۰ تراکم حفاظ شاخ گوزنی (راهنمای جامع و رایگان)

درب حیاط چوبی

امروزه در اکثر ساختمان‌هایی که ظاهر برای آن‌ها اولویت بالایی دارد نمونه‌هایی از این درب‌ها را مشاهده می‌کنیم. نگه‌داری از درب چوبی نسبت به دو مورد قبلی کمی سخت‌تر است. این درب‌ها به صورت ترکیبی با فولاد عموماً ساخته می‌شوند. قیمت درب حیاط چوبی بسته به جنس چوب می‌تواند در دسته متوسط تا گران‌قیمت قرار بگیرد.

درب حیاط چوبی
قیمت درب فلزی نفر رو

درب حیاط وینیل

سبک بودن، مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و عمر زیاد از جمله مزایای این درب است. قیمت درب حیاط وینیل مناسب بوده از این رو مشتریان زیادی آن را انتخاب می‌کنند. باید توجه داشته باشید که به دلیل توخالی بودن این درب‌ها مقاومت کمی در برابر ضربه دارند.

برای اطلاع از قیمت درب حیاط و انواع آن با شماره 09121403540 تماس بگیرید.

برخی از سوالات رایج 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *