درب حیاط سبک وزن [قیمت انواع، عکس و مشخصات]

درب حیاط سبک وزن

اگر چه انواع درب‌ حياط سبک وزن براى نصب ورودى مجتمع‌ ها، درب حياط، باغ ‌ها و همچنين ويلاها با استقبال زيادى روبه رو شده است. اما در چند سال گذشته انواع درب ليزری سبک وزن يا درب CNC تحول شگرفي در اين بازار يعني درب و پنجره ايجاد كرده ‌اند. درب‌ های ليزری در كنار درب‌ های فرفوژه يكی پنداشته می شوند و با هم به مشتری معرفی می ‌شوند.

قيمت و همچنين خريد و سفارش اين دو نوع درب باهم متفاوت است، چرا كه از متريال فيزيكي و مكانيكی گوناگونی  هم نسبت به هم استفاده می ‌كنند. با نگاهی به فرايند توليد انواع گوناگون درب فرفوژه و ليزري می ‌توانيم درباره نحوه كاربرد و همچنين ويژگي هر يک از آن‌ ها توضيح بدهيم.

تاريخچه كوتاهی درباره درب ليزری سبک وزن

براي اينكه بتوانيد علت بنيادين درب ‌ها در آستانه ورودى را درک كنيد ابتدا بايد به يک نياز غير انكار شدني بين تمام بشريت اشاره كنيم، يعني اين نياز مبرم بين يك مرز منفص كننده و يا يك شيء براي جواب ‌دهی به اين تفكيک ذهنی ما از داخل و خارج. در تمام فرهنگ ‌های جامع بشري اين فصل رويت می شود كه بايد بين خارج و داخل تفكيک قائل شد. در عين حال اين دو در يک كنش و واكنش نيز با يكديگر هستند.

اولين چيزي كه شما را به يک محيط دعوت می ‌كند درب است. شما درب را نگاه می ‌كنيد و لمسش می ‌كنيد و به طرح آن خيره می ‌شويد. پس خيلي مهم است كه اين در علاوه بر زيبايي بتواند ويژگى نحصر به فردی هم داشته باشد تا شما را جذب بكند. به همين خاطر در اين مقاله قرار است تا به انواع درب حياط سبک وزين بپردازيم و مشخصات اين نوع در را باهم بررسي كنيم.

وزن درب فلزی

درب ‌ها بايد علاوه بر اينكه زيبايي و شيک بودن را به ساختمان هديه می ‌كنند بتوانند تا حد زيادي هم از افراد ساختمان در برابر ضاربان و سارقان دفاع بكنند و يك محيط امن را ايجاد كند. به همين جهت است كه يكی از نكات حايز امنيت در انتخاب درب همين مورد است و بايد به امنيت درب توجهه زيادی كرد.

هر دری مناسب هر خانه‌ای نیست. انتخاب در به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که همه آن‌ها را باید در نظر بگیرید و در نهایت می‌توانید سلیقه خود را دخیل کرده و درب دلخواهتان را از میان گزینه ‌های موجود انتخاب کنید. در مقاله ” قیمت درب حیاط ماشین رو ” به نکاتی در مورد درب حیاط ماشین رو پرداختم که بهتون پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

پروسه توليد درب ‌های فرفوژه

اگر با دقت به درب ‌های  فرفوژه نگاهي بكنيد متوجه می ‌شويد كه دارای اشكال هندسی متنوعی هستند كه با پيچ و خم دادن‌ های زيبايي شكل گرفته ‌اند. از همين فناوری فرفوژه براي تخت و مبلمان و ساير وسايل خانه نيز استفاده مشابه ی شده است كه يك نكته جالب درباره آنها اين است كه حرف S انگليسي در كل فرايند فرفوژه كردن محصولات يک المان اصلی است.

اين حرف با پيچ و تاب ‌های گوناگونی كه به آن داده شده است از يك طرح ساده و يكنواخت به انواع شكل ‌های جذاب و شيک تبديل می ‌شود كه هزينه توليد كمتري هم نسبت به ساير درب‌ ها دارا هستند.

براي توليد درب‌ های فرفوژه ميله ‌های فلزي با قطر مشخص شده را روي يک چارچوب به فاصله معين جوش مي‌دهند. در طي اين پروسه استانداردهای جوش‌ كاری روي ميله‌ های فلزي و همچنين الزام بازرسي نقاط جوش شده از ضرورت خاصی برخوردار است. در ادامه اين مطلب درباره برش درب ليزري سبک وزن بيشتر توضيح خواهيم داد.

وزن درب

فناوری توليد درب ليزری

براي توليد اين نوع از درها بايد صفحات فولادي با ضخامت مشخص برش داده شوند كه اين كار به كمك فناوری برش ليزري يا همان CNC انجام مي‌شود. اين صفحات از 4 تا 5 اينچ متغيير هستند و ممكن است ضخامت آنها نيز متغيير باشد. براي برش اين صفحات از نوعي ليزر استفاده می ‌شود كه باعث طراحي جذاب تر اين درها نسبت با ساير درهای فلزي می ‌شود. طرح‌هاي اين درها حيرت ‌انگيز و متنوع و جذاب است و به همين جهت نيز بسيار فروش خوبی دارند.

اولين تفاوت عمده ‌ای هم كه اين درها با درهاي فرفوژه ‌اي دارند در نوع امنيت آن‌ها است. درب ‌های ليزری از امنيت بيشتري نسبت به درهای فزفوژه برخوردار هستند. اگر بخواهيد از شيشه به عنوان يك حفاظ براي درب فرفوژه كمک بگيريد، شيشه بايد داخل چارچوب درب به طور كاملا مستقل قرار بگيرد، و سپس درها روي شيشه ‌ها به صورت اينكه فاصله چند ميلي متري داشته باشند نصب گردند.

كه اين كار امنيت درها را كاهش داده باعث اين می ‌شود تا سارقان به راحتي درب را بازكرده و داخل شوند. تفاوت ديگر اين دو مدل در قيمت نهايي آنها نهفته است. و اما تفاوت ديگر اينكه هنگام جوش كاري و يا برش درب فلزي فرفوژه ‌اى ممكن است كه جوش يا برش كاری باعث شكستي و تضعيف قسمتي از در شود كه بعدها كل در را دچار فرسودگی كند. اما در برش ليزري هيچگاه چنين اتفاقي رخ نمی دهد چرا كه دستگاه ليزر آنقدر قوی و با دقت است كه بستر ورقه ‌های فولادي را بدون كوچک ‌ترين امكان خطايي با طراحی بسيار زيبا شكل بدهد.

درب لیزری سبک وزن

همچنين وزن درب فلزی نيز نسبت به درب ‌های فرفوژه‌ ای بسيار سبک ‌تر است. البته بسته به نوع در نيز معيار سبكي و سنگيني در متغيير است اما به هر جهت اگر در باب مقايسه اين دو نوع در بخواهيم معيارب بگذاريم قطعا درب ليزري از سبكي بيشتري برخوردار است.

در دستگاه برش ليزري كار به اين صورت است كه پرتو ليزر به سطح ماده اى كه قرار است برش زده داده شود نفوذ كرده تا آن سطح را ذوب كند البته هنگامی كه آن سطح از جنس فلز باشد ذوب مى ‌شود در غير اين صورت آتش خواهد گرفت. درب حياط سبک وزن با همين تكنولوژي بوجو مى ‌آيد و همانطور كه گفته شد به دليل مقاومت، امنيت بالاتر و زيبايي جزء پرفروش‌ترين درب ‌هاى بازار است. در ادامه نگاهى می كنيم به قيمت درب ‌های فلزي در سال جديد.

ليست قيمت درب ‌فلزی سال 99

جدول زير شامل اطلاعاتي همچون انواع درب فلزي و همچنين ميانگين قيمت آن به كيلوگرم است كه 7 نوع درب فلزي را شامل می ‌شود:

درب فلزيقيمت كيلوگرمقيمت كيلوگرم
درب مدرناز 18 تومانتا 25 تومان
درب فرفوژهاز 19 تومانتا 32 تومان
دربCNCاز 22 تومانتا 48 تومان
درب لوكساز 38 تومانتا 86 تومان
هزينه حملاز 180 تومانتا 450 تومان
هزينه نصباز 8درصدتا 15درصد
رنگ كوره‌اى رايگان رايگان

درب فلزي يا CNC متناسب اشخاصي هست كه عاشق طرح‌های بسيار پيچيده هستند و به بيان ديگر دنبال غير ممكن‌ هايي هستند كه دوستدارند به ممكن تبديلشان كنند. براي توليد اين نوع از درها بايد صفحات فولادي با ضخامت مشخص برش داده شوند كه اين كار به كمك فناوري برش ليزري يا همان CNC انجام مي‌شود. اين صفحات از 4 تا 5 اينچ متغيير هستند و ممكن است ضخامت آنها نيز متغيير باشد.

برای برش اين صفحات از نوعي ليزر استفاده می ‌شود كه باعث طراحي جذاب تر اين درها نسبت با ساير درهای فلز  می ‌شود. طرح ‌های اين درها حيرت ‌انگيز و متنوع و جذاب است و به همين جهت نيز بسيار فروش خوبي دارند.

همان طور كه گفته شد وزن درب فلزى بسته به نوع طرحي كه شما انتخاب می كنيد، متفاوت است و هر درب از لحاظ وزن و ميزان فولاد با درب ديگر متفاوت است و همين عامل نيز يكي ديگر از دلايل تفاوت قيمتي بين درهاي مختلف است.

درب لیزری سبک

در اين مقاله سعى شد تا درباره درب حياط سبك وزن اطلاعاتي راجب ويژگى‌ هاى اين نوع درب، قيمت به كيلوگرم و كاركردهاى آن اطلاعاتی به شما داده شود كه هنگام خريد و يا انتخاب درب بتوانيد بهترين گزينه ممكن را هدف قرار بدهيد. شايد ذكر مجدد اين نكته بتواند كمكتان كند كه اولين تفاوت عمده ‌ای هم كه اين درها با درهای فرفوژه ‌ای دارند در نوع امنيت آن‌ ها است. درب ‌های ليزری از امنيت بيشتري نسبت به درهای فزفوژه برخوردار هستند.

اگر بخواهيد از شيشه به عنوان يک حفاظ برای درب فرفوژه كمک بگيريد، شيشه بايد داخل چارچوب درب به طور كاملا مستقل قرار بگيرد، و سپس درها روي شيشه‌ ها به صورت اينكه فاصله چند ميلي متري داشته باشند نصب گردند. كه اين كار امنيت درها را كاهش داده باعث اين مي‌شود تا سارقان به راحتي درب را بازكرده و داخل شوند. تفاوت ديگر اين دو مدل در قيمت نهايي آنها نهفته است. پس امنيت را جدي بگيريد و علاوه بر زيبايي درب موردنظر سعى بكنيد اين فاكتور را هم زير نظر داشته باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *