انواع “حفاظ ساختمان” قیمت 💲 و عکس حفاظ ساختمان

انواع حفاظ ساختمان

انواع حفاظ ساختمان

نصب و اجرای حفاظ ساختمان امروزه به یکی از مهمترین موارد ایمنی تبدیل شده است. اکثر مالکان ساختمان‌های مسکونی، اداری و حتی ویلایی ترجیح می‌دهند که برای حفاظت از ملک خود حفاظ‌هایی را تعبیه کنند. حفاظ ساختمان به عنوان اولین مانع امنیتی در برابر ورود غیر مجاز است، اما تنها مانع نیست.

درب ورودی ویلایی یا ساختمانی از جمله دیگر موانع ورودی است که باید با دقت انتخاب شود. شاید از خود بپرسید که هزینه انجام این موارد ایمنی بالاست و ارزش هزینه کردن را ندارد، اما باید بدانید که امنیت ارزان به دست نمی آید. در ادامه با انواع حفاظ ساختمان، درب ویلایی، انواع درب فرفورژه و خلاصه هر آنچه برای تأمین امنیت اولیه ساختمان خود نیاز دارید، آشنا خواهید شد.

حفاظ ساختمان دارای تنوع بالایی است که با توجه به نیاز افراد و مشتریان تولید می‌شود. معروفترین و پرفروشترین حفاظ‌هایی که روی دیوار حیاط نصب می‌شوند عبارتند از:

 1. حفاظ آبشاری
 2. حفاظ شاخ گوزنی
 3. حفاظ کلاسیک ساده
 4. حفاظ بوته‌ای 
 5. حفاظ لیلیوم
 6. حفاظ نخل مرداب
 7. حفاظ نیزار

از دیگر حفاظ‌هایی که در ساختمان می توان از آن استفاده کرد، حفاظ درب فرفورژه است. حفاظ درب فرفورژه را روی درب‌ها به جهت زیبایی و افزایش استحکام آنها اجرا می‌کنند. گرچه انواع نمونه حفاظ درب فرفورژه که به همراه درب و متصل به آن به فروش می‌رسد، نیز در بازار موجود است. قیمت انواع حفاظ ساختمان با توجه به مدل حفاظ، کیفیت انتخابی، اندازه و وزن حفاظ، نوع رنگ و فاکتورهای بسیار دیگری تعیین می‌شود. برای اطلاع از لیست قیمت انواع حفاظ ساختمان، عکسهای فرفورژه و کسب مشاوره و راهنمایی لازم می‌توانید با کارشناسان خبره ما تماس بگیرید.

حفاظ پنجره
عکس فرفورژه

علاوه بر آنچه گفته شد حفاظ پنجره و حفاظ آکاردئونی نیز از انواع حفاظ ساختمانی محسوب می‌شود. حفاظ آکاردئونی عموماً روی درب‌های واحد آپارتمان قرار می‌گیرد تا به کمک درب ورودی به افزایش امنیت آن کمک کند.

حفاظ ساختمان اولین مانع در برابر ورود غیر مجاز و حفظ امنیت ساختمان است که باید با دقت انتخاب و نصب شود.

انواع درب عبارتند از

 1. ورودی ویلایی
 2. درب فرفورژه
 3. درب ویلایی مدرن
 4. درب اکاردئونی

انواع مختلفی از درب ویلایی از نظر ظاهر و کیفیت در بازار وجود دارد. برخی از پرفروشترین‌های درب ویلایی را در زیر معرفی می کنیم.

همچنین بخوانید :  حفاظ آکاردئونی: قیمت روز

درب فرفورژه از سال‌ها پیش که در بازار به مشتریان معرفی شد تا امروز طرفداران خاص خود را حفظ کرده است. فلز به کار رفته در درب فرفورژه ویلایی را از آنجا که در زمان ساخت می‌توان به اشکال و فرم‌های مختلفی درآورد، از نظر شکل ظاهری دارای تنوع بالایی است. انواع دربهای فرفورژه جدید با اشکال بدیع و بسیار زیبا را می‌توانید با توجه به بودجه خود انتخاب و خریداری کنید.

درب ویلایی
قیمت درب ورودی چوبی

علاوه بر آن کیفیت انواع درب فرفورژه ساده و طرح‌دار نیز رضایت خاطر شما را فراهم می‌کند. قیمت درب حیاط فرفورژه با توجه به اندازه درب سفارشی و طرحی که انتخاب می‌کنید متغیر است. در زیر عکس درب‌های فرفورژه متنوعی را مشاهده می کنید که می‌توانید در آن انواع درب فرفورژه جدید را نیز مشاهده و انتخاب کنید.

درب ویلایی مدرن همان‌طور که از نامش پیداست طرح‌های خاصتر و امروزی‌تری دارند. متریال به کار رفته در این درها متنوع است و عموماْ تلفیقی از آهن، چوب، شیشه و … را می‌توان در آن‌ها مشاهده کرد. خلاقیت و نوآوری یکی از شاخصه‌های بارز ساخت درب ویلایی مدرن است. در زیر برخی از طرح‌های خاص از درب ویلایی مدرن را مشاهده می‌کنید.

قیمت درب آهنی ویلایی

دربهای آهنی یکی از کلاسیکترین انتخاب‌ها میان درب حیاط ویلایی است. قیمت درب آهنی ویلایی معمولاً از انواع لوکس و جدید آن پایین‌تر است، از همین رو طرفداران خودش را در طول سال‌ها توانسته حفظ کند. البته قیمت درب آهنی ویلایی با توجه به میزان اندازه درب و وزن به کار رفته در آن نیز می‌تواند حتی با نمونه مشابه از نوع دیگر رقابت کند.

درب آهنی ویلایی
قیمت درب ورودی ساختمان

درب لوکس

درب لوکس از انواع درب‌های گران قیمت و لاکچری است. مشخصه ظاهری درب لوکس را می‌توان طرح‌های متراکم فلزی روی آن اشاره کرد. علاوه بر آن در ساخت این درب‌ها از مواد اولیه گران قیمت و عموماً در اندازه‌های بزرگتر از درب‌های معمولی ساخته می‌شوند. رنگ‌های به کار رفته در این نوع درب حیاط ویلایی نیز خاص و زیباست که با نمونه‌های ساده آن تفاوت بسیاری از نظر ظاهر و کیفیت دارد.

همچنین بخوانید :  اجرت نصب حفاظ شاخ گوزنی چقدر است؟ | هزینه نصب حفاظ شاخ گوزنی

درب‌های اتوماتیک و کنترلی

برای سفارش و ساخت این درب‌ها محدودیتی از نظر متریال به کار رفته و شکل ظاهری آن ندارید. شما هر نوع درب حیاط ویلایی را که انتخاب کردید، می‌توانید به صورت اتوماتیک آن را به تولیدکننده سفارش بدهید. تنها نکته حائز اهمیت انتخاب دقیق و با کیفیت نوع سیستم به کار رفته برای کنترل درب ورودی است. متأسفانه افزایش فروش کالاهای نامرغوب توسط فروشندگان ناآگاه و سودجو، دقت در انتخاب سیستم‌های کنترل درب‌های ورودی را می‌طلبد.

حفاظ ساختمان و سیستمهای حفاظت فیزیکی ساختمان

کدام یک از سیستم های امنیتی رایج جهت حفاظ ساختمان مورد اطمینان تر می باشند؟

سیستم های حفاظتی و حفاظ ساختمان  به دو دسته کلی ذیل تقسیم میشوند:

  1. سیستمهای امنیتی و حفاظت الکترونیکی برای حفاظ ساختمان
   شامل دوربین های مداربسته همراه سنسورهای متفاوت جهت تشخیص حرکت یا صدا هستند
   لوازم هشدار دهنده ای مانند آژیرهای قوی وخبر دهنده های تلفنی اینترنتی ومنبع ذخیره نیروی باطری برای مواقع قطع برق
  2. حفاظت فیزیکی و حفاظ ساختمان
   مانند نصب حفاظ ساختمان روی دیوار استاندارد وقابل اصمینان و حفاظ آهنی روی درب و پنجره
   بکار بردن قفلهای استاندارد برای دربها
   کار گذاشتن قفل مخفی

چند سوال مهم

امروزه در دنیای پراز لوازم حفاظت الکترونیکی زندگی میکنیم با وجود این همه سیستم امنیتی پیشرفته که  پایش لحظه ای از اماکن را ممکن میسازد به چه علت همچنان از نگهبان شب و نگاه بان محل وسگ نگهبان و از همه مهم تر حفاظ ساختمان نرده ای روی درها و پنجره ها و نرده حفاظ ساختمان روی دیوار همچنان استفاده میشود؟

آیا نسبت به  سیستم محافظت الکترونیکی اعتماد ندارند؟ آیا به کارا بودن امنیتی و محافظتی سیستم ها اطمینان ندارند؟ بهتر این است که این سوال از خود شما پرسیده شود کدام حفاظ ساختمان مهمتر است ؟ اگر شماخواستید که سیستم امنیتی استفاده نمایید, سیستم الکترونیکی را بیشترترجیح میدهید یا نرده حفاظ آهنی را ؟

حتما بعد از کمی تعقل وتفکر به همین نتیجه میرسید که هر یک ازروش ها به خودی خود وتنها قادر نیستد امنیت را تامین کنند. هر یک از این روش ها تکمیل کننده روش دیگرمیباشد و یقینا بکار بردن توامان سیستم حفاظت الکترونیک ونرده آهنی باعث بالا رفتن ضریب اطمینانخواهد شد.

حتما شما نیز تاکنون سرقت هایی را دیده یا شنیده اید که در آن سارقان به راحتی اقدام به سرقت نموده و خسارتهای زیادی را وارد نموده اند ,در واقع این نوع سرقتها بیشتر از اماکنی انجام شده که در آن محل از لوازم ایمنی استفاده نشده .

بنا بر  نظر کارشناسان خبره در این زمینه بهتر آنست که برای جلوگیری از این قبیل سرقتها برای  منزل محل کار ویلا  کارخانه  و هر مکان دیگری که حفاظت از آن مهم است از نصب قفل های فیزیکی و الکترونیکی استاندارد استفاده کنید و برای روی دیوارها که از نظر امنیتی بسیار مهم هستند از نسل جدید حفاظ که بنام حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای مشهور هستند و زیبایی و امنتیت را به صورت توامان تامین میکند استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  قیمت حفاظ شاخ گوزنی در شیراز

زیرا سارقان هرگز بدنبال دردسر نبوده و نمیخواهند به دام بیافتند و با مشاهده محلهایی که دیوار آنها با حفاظ شاخ گوزنی محافظت میشوند و به سیستم دزدگیر و دوربین مداربسته نیزمجهز میباشند  متوجه خواهند شد که سرقت از این مکان بسیار مخاطره آمیز بوده و از سرقت منصرف خواهند شد و حتما جایی دیگر را که صاحبان آن غفلت نموده و دیوار ها را بدون حفاظ رها کرده اند را برای سرقت انتخاب خواهد.

حرف آخر…

حفاظ روی دیوار

امنیت ساختمان و محافظت از آن از مهمترین اقدامی است که باید برای آن هزینه کرد. انواع حفاظ ساختمان را می‌توانید با توجه به طرح و رنگ دلخواه انتخاب و متناسب با فضای خود آن را سفارش دهید. اگر در انتخاب درب ورودی حیاط خود با مشکلاتی روبرو شده‌اید یا نمی‌دانید که چه دربی مناسب ساختمان شماست با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

برخی از سوالات رایج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *