حفاظ آکاردئونی: قیمت روز

حفاظ آکاردئونی

ما در ادامه به شما خواهیم گفت که حفاظ آکاردئونی چه ویژگی‌هایی دارد؟ مدل‌های آن چیست؟ مزیت استفاده از این نوع حفاظ‌ها چیست؟ و در نهایت اطلاعاتی در خصوص قیمت آن ارائه خواهیم کرد.

زندگی آپارتمان نشینی قوانین و چالش‌های بسیاری دارد. زیستن در کنار خانواده‌هایی که شاید هرگز به اندازه کافی آن‌ها را نشناسیم یا کار کردن در ساختمانی که به جز ما مجموعه‌های دیگری در آن فعالیت دارند باعث می‌شود که موضوع تأمین امنیت در صدر دغدغه‌هایمان قرار بگیرد.

ابزارهای بسیاری وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌ها سطح ایمنی یک واحد مسکونی یا تجاری که در یک مجموعه آپارتمانی قرار دارد را بالا برد. مثلاً می‌توان تراس یا بالکن آن را به کمک حفاظ شاخ گوزنی یا نرده حفاظ ایمن‌تر کرد تا مسیر ورود دزدان مسدود شود. یا با نصب حفاظ آکاردئونی مقابل در ورودی واحد، مانع از ورود سارقان و متجاوزانی شد که در نبود ما قصد ورود به محل زندگی یا کارمان را دارند.

البته خود حفاظ آکاردئونی به اندازه کافی ایمنی ایجاد کرده و آن‌قدر محکم و غیر قابل نفوذ است که هیچ دزدی هوس آزمودن بخت خود برای ورود به ساختمانی که با این نوع درب‌ها محافظت‌شده است را در سر نمی‌پروراند. اما همین نصب بودن حفاظ آکاردئونی در مقابل درب ورودی سبب می‌شود که دزدان قید تلاش برای ورود به واحد آپارتمانی را بزنند. یعنی نمای این درب‌ها و استحکامی که از ظاهر آن‌ها کاملاً پیدا است باعث می‌شود دزدان از نزدیک شدن به چنین واحدهای آپارتمانی منصرف شوند.

همچنین بخوانید :  اجرت نصب حفاظ شاخ گوزنی چقدر است؟ | هزینه نصب حفاظ شاخ گوزنی

حالا اگر شما در یک واحد آپارتمانی کار یا در آن زندگی می‌کنید و هنوز اقدام به نصب حفاظ آکاردئونی نکرده‌اید، یا می‌خواهید وارد یک ساختمان تازه شوید و قصد دارید که قبل از اسباب کشی تمام تدابیر امنیتی را بیندیشید، بد نیست این مطلب را بخوانید.

حفاظ آکاردئونی چیست؟

آکاردئون سازی قدیمی و خوش صدا است که با جمع و باز شدن به صورت کرکره‌ای، صدایی دل‌نواز تولید می‌کند. نام حفاظ آکاردئونی به دلیل شباهت زیادی که عملکرد این نوع حفاظ‌های امنیتی به ساز آکاردئون دارند، انتخاب شده است. حفاظ آکاردئونی در واقع نوعی حفاظ آهنی است. این حفاظ در قالب و چارچوب‌های خاصی در مقابل درب ورودی یا به صورت مجزا و مستقل نصب می‌شوند. حفاظ آکاردئونی به صورت ریلی عمل می‌کند. یعنی برای باز و بسته کردن یا درواقع جمع و باز کردن آن باید به کمک دستگیره، نرده‌های حفاظ را روی ریل مخصوص به سمت چپ و راست حرکت داد تا حفاظ باز یا بسته شود.

حفاظ آکاردئونی چیست
درب آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی استحکام بسیاری دارد. به شدت از میزان سرقت واحدهای آپارتمانی کاسته است. اما در عین حال به دلیل آن‌که نصب آن بسیار ساده بوده و در زمان جمع و باز بودن، فضای بسیار کمی را اشغال کرده و هیچ مزاحمتی در مسیر عبور افراد ایجاد نمی‌کند، بسیار محبوب و پرطرفدار است.

از حفاظ آکاردئونی در چه فضاهایی استفاده می‌شود؟

شاید شما حفاظ‌های آکاردئونی را بیشتر در ورودی منازل یا شرکت‌ها دیده باشید. اما واقعیت آن است که این نوع حفاظ‌ها به دلیل سهولت استفاده و امنیت بسیار بالایی که دارند گاهی به‌طور مستقل به‌عنوان درب مغازه‌ها، پاساژها، پارکینگ‌ها، ادارات، شرکت‌های بزرگ و کوچک، بیمارستان‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید :  تولید حفاظ شاخ گوزنی: ۱۰ بهترین تولید کننده در ایران!

همان‌طور که گفته شد حفاظ آکاردئونی می‌تواند به عنوان محافظ دوم، پس از درب ورودی برای یک واحد آپارتمانی نصب شود. اما در عین حال قابلیت استفاده به عنوان تنها درب یک ساختمان را نیز دارد.

حفاظ آکاردئونی تا چه میزان امنیت یک فضا را افزایش می‌دهد؟

اغلب قفل‌سازان معتقدند که حفاظ آکاردئونی سطح بسیار بالایی از امنیت را ایجاد می‌کنند. آن‌ها اعتقاد دارند که شکستن قفل این نوع درب‌ها کار بسیار دشوار و اغلب نشدنی است. آمارها نشان می‌دهد که حفاظ آکاردئونی قادر است حتی تا 90 درصد امنیت یک ساختمان را به طور کامل تأمین کند.

امنیت حفاظ آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی چه مدل‌هایی دارد؟

حفاظ آکاردئونی مانند انواع حفاظ نامنظم دارای مدل‌های مختلفی دارد. اما آنچه در بازار بیشتر از سایر مدل‌ها مورد استقبال واقع شده و آزمون خود را در تأمین امنیت پس داده است، مدل سه لوزی یا سه گل حفاظ آکاردئونی است.

اما به جز این مدل پر طرفدار مدل‌های دیگری همچون چهارلوزی، ایتالیایی، تسمه نقشه دار، پیچی یا شکلاتی، سه لوزی سه لایه تسمه عمودی، دوجداره، دوجداره پنج لوزی، سلطنتی، دوجداره سلطنتی و.. نیز در بازار وجود دارد.

حفاظ آکاردئونی مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

استاندارد بودن حفاظی که انتخاب می‌کنید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. اما این‌که حفاظ آکاردئونی استاندارد چه خصوصیاتی دارد نیز مسئله مهمی است. اولین نکته در خصوص حفاظ آکاردئونی استاندارد مقاطع کناری آن است.

30 در 50 اندازه ابعاد مقاطع کناری حفاظ آکاردئونی استاندارد است. برای حفاظ‌های آکاردئونی استاندارد که به‌اندازه کافی ایمنی ساختمان را تأمین کند از تسمه با سایز 20 در 5 استفاده می‌شود. همچنین ابعاد مقطع ریلی بالای حفاظ باید 50 در 50 باشد.

مدل های حفاظ آکاردئونی

استفاده از رنگ مرغوب نیز یکی دیگر از ویژگی‌های حفاظ آکاردئونی استاندارد است. پرچ‌های با کیفیت، دستگیره فلزی مقاوم، جوش کاری‌های ظریف و مجهز بودن حفاظ آکاردئونی به کمربند ایمنی نیز از دیگر مواردی است که سبب می‌شود یک حفاظ آکاردئونی مناسب و استاندارد باشد.

همچنین بخوانید :  حفاظ بوته ای خاردار : قیمت + راهنمای خرید حفاظ بوته ای خاردار

مزایای استفاده از حفاظ آکاردئونی چیست؟

به جز موضوع تأمین و افزایش امنیت ساختمان، نصب حفاظ آکاردئونی مزیت‌های دیگری نیز دارد. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  نصب حفاظ آکاردئونی در ورودی یک واحد آپارتمانی بسیار ساده است. این کار یک روزه انجام می‌شود.
  • هزینه نصب حفاظ آکاردئونی به نسبت نصب دوربین مدار بسته بسیار کمتر است.
  • برای نصب حفاظ آکاردئونی نیاز به گرفتن اجازه از سایر اهالی ساختمان نبوده و هر کس می‌تواند بسته به سلیقه و نیاز خود برای تأمین امنیت واحد ساختمانی خود حفاظ آکاردئونی نصب کند.
  • دوربین‌های مدار بسته نیاز به مراقبت داشته و احتمال آسیب دیدگی یا دزدیده شدن آن‌ها بسیار است. اما اگر یک‌بار حفاظ آکاردئونی نصب کنید، تا سال‌ها می‌توانید بدون هیچ مشکل و آسیب دیدگی از آن استفاده کنید.
  • مدل‌های مختلفی از حفاظ آکاردئونی در بازار وجود دارد که به‌راحتی و به سلیقه خود می‌توانید هرکدام را که مایل باشید تهیه کنید.
  • هر چند سال یک بار می‌توانید به حفاظ خود رنگ بزنید و آن را نو کنید.
  • استفاده از حفاظ درب بالکن آکاردئونی کار بسیار ساده‌ای است. وزن حفاظ‌های آکاردئونی زیاد نیست و باز و بسته کردن آن‌ها بسیار ساده است.
  • نصب حفاظ آکاردئونی به معنی آسایش خیال شما از هر نظر است. حتی وقتی در منزل یا محل کار خود نیستید و به سفر رفته‌اید.
  • حفاظ آکاردئونی از بارش باران و تابش نور خورشید در امان است. به همین دلیل سال‌های طولانی برای شما کار می‌کند.
  • تنوع مدل‌های مختلف حفاظ آکاردئونی سبب شده است که در قیمت حفاظ آکاردئونی نیز تنوع وجود داشته باشد. به این ترتیب تقریباً با هر بودجه‌ای می‌توانید حفاظ آکاردئونی تهیه کنید.

قیمت حفاظ آکاردئونی در چه حدودی است؟

نوسان شدید قیمت فلزات تنها یکی از دلایل موجهی است که سبب می‌شود هیچ تولید کننده‌ای نتواند رنج دقیق قیمت درب آکاردئونی و حفاظ خود را اعلام کند. بنابراین اگر قصد نصب حفاظ آکاردئونی را دارید بهتر است برای استعلام قیمت آن به یک شرکت معتبر و با سابقه زنگ بزنید.

قیمت حفاظ آکاردئونی
قیمت حفاظ آکاردئونی دست دوم

در پایان بد نیست به این نکته اشاره کنیم که حفاظ آکاردئونی که به منظور تأمین امنیت یک ملک، خریداری و نصب می‌شود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. همچنین باید عملکرد آن ساده و وزن آن استاندارد باشد. به همین دلیل وقتی تصمیم گرفتید که برای ملک خود حفاظ نصب کنید و اقدام به استعلام قیمت حفاظ آکاردئونی کردید، مطمئن شوید که از یک شرکت معتبر این سازه را خریداری می‌کنید. شرکتی که هم خوش‌نام و با سابقه باشد، هم اعضای آن به اندازه کافی در پروسه تولید تا نصب حفاظ آکاردئونی خبره و کارکشته باشند.

برخی از سوالات رایج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *